Bezoperacyjna korekta nosa – jaki efekt można uzyskać?

Bezoperacyjna korekta nosa stanowi całkiem interesującą alternatywę dla trwałej ingerencji w zmianę jego kształtu. Na czym ona tak dokładnie polega? Co zazwyczaj chcą poprawiać pacjenci w swoich nosach? Jakie są najważniejsze argumenty za dokonaniem korekty?

Na czym polega bezoperacyjna korekta nosa?

Jest to metoda o niskim poziomie inwazyjności, a do tego w przeciwieństwie do klasycznego zabiegu chirurgicznego trwa zaledwie kilkanaście minut. 

Najczęstsze powody przeprowadzania niechirurgicznej korekty nosa obejmują:

 • podniesienie lub uwydatnienie czubka nosa
 • wygładzenie nierówności na grzbiecie
 • podniesienie skrzydeł nosa
 • dodanie objętości

Przed wykonaniem zabiegu na nos i jego okolice lekarz nakłada środek znieczulający. Gdy zacznie on działać, specjalista przechodzi do wprowadzania pod skórę kwasu hialuronowego lub botoksu. Zmiana kształtu nosa na skutek korekcji bezoperacyjnej jest jedynie czasowa i w celu utrzymania efektów trzeba ją powtarzać co kilka miesięcy lub lat. 

Co najczęściej pacjenci poprawiają w wyglądzie swojego nosa?

Do najczęstszych powodów podjęcia decyzji o operacji nosa zaliczamy m.in. chęć zmiany kształtu nosa i jego wielkości, a także często chcemy ukryć niewielkie garby. Bezoperacyjna korekta nosa jest również dobrą alternatywą dla osób mających zbyt duże obawy przed przeprowadzeniem klasycznej operacji. 

Pozwala ona zobaczyć, jak nos będzie wyglądał po skorygowaniu niedoskonałości i przekonać się, czy zechcemy utrzymać taką zmianę na stałe, czy też jednak lepiej będzie odczekać, aż nos odzyska dawny kształt. Zabieg można powtarzać, jednak nie można go wykonać po przeprowadzeniu operacji plastycznej.

Dlaczego warto zdecydować się na korektę nosa?

Wygląd nosa w dużej mierze wpływa na wygląd całej twarzy. W niektórych przypadkach staje się on na tyle dużym kompleksem, że osoby się z nim zmagające unikają wychodzenia z domu, a nawet wycofują się z życia towarzyskiego. Przeprowadzenie zabiegu pomaga poprawić swoją atrakcyjność fizyczną, nabrać pewności siebie i ogólnie poprawić swoje samopoczucie. 

Jakie są przeciwwskazania do bezoperacyjnej korekcji nosa?

Pomimo że nieoperacyjna korekta jest mało inwazyjnym i krótkim zabiegiem, istnieją sytuacje, w których przeprowadzenie jej nie jest możliwe. Do tych przypadków zaliczamy:

 • niektóre choroby skóry
 • chorobę nowotworową
 • aktywną infekcję
 • ciążę
 • czas karmienia piersią

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Jednym z istotnych plusów bezoperacyjnej korekty nosa jest to, że praktycznie zaraz po wykonaniu zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Niemniej jednak w miejscu wykonania zabiegu mogą pojawić się opuchnięcia, zaczerwienienia, siniaki, zwiększona wrażliwość na dotyk, a także uczucie dyskomfortu. Na szczęście jednak dolegliwości te nie mają zbyt intensywnego natężenia. 

Kiedy pojawiają się rezultaty korekcji nosa?

Obrzęki i siniaki zaczynają zanikać po około 1-2 tygodniach i po tym czasie zaczynają być widoczne pełne rezultaty wykonanego zabiegu. Czas utrzymania się efektów jest już kwestią indywidualną – zależy od rodzaju i jakości podanego preparatu, wieku, rodzaju skóry i ogólnego trybu życia pacjenta. Efekty mogą utrzymywać się zaledwie przez kilka miesięcy, zdarza się jednak, że są widoczne nawet przez kilka lat. 

Jak przygotować się do bezoperacyjnej korekty nosa?

Korekta nosa we Wrocławiu to bez wątpienia jeden z zabiegów wymagających odpowiedniego przygotowania. Co należy zrobić?

 • Staraj się spożywać dużo warzyw liściastych. Pomaga to zwiększyć poziom witaminy K, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia siniaków i obrzęków.
 • Unikaj leków i suplementów diety zmniejszających krzepliwość krwi, a jeśli zażywasz środki tego typu na stałe, koniecznie uprzedź o tym lekarza. Do leków takich zaliczamy aspirynę, witaminę E, i leki przeciwbólowe. Z tego samego powodu uważaj również na nienasycone kwasy tłuszczowe.
 • Postaraj się wypić przed zabiegiem dużo wody. Posiłek również jest dozwolony, jednak nie może on być zbyt obfity, jako że w niektórych przypadkach dochodzi do mdłości. 

Bezoperacyjna korekta nosa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem dla organizmu. Po jego wykonaniu kwas hialuronowy stanowiący wypełnienie jest wchłaniany przez organizm bez szkodliwych następstw. Po zabiegu staraj się unikać przebywania na słońcu i w wysokich temperaturach.

Przejdź do innego artykułu